Bazény jsou stále zavřené a nikdo není schopen říci, kdy se opět vrátíme k tréninku. Co byste vzkázali všem dětem a rodičům, kterým sport samozřejmě chybí a nejsou z této situace vůbec nadšení?

TL: Na online zasedání valné hromady plaveckého svazu Ústeckého kraje jsme řešili otázku možnosti tréninků v bazénu. Budeme dávat výzvu centrálnímu plaveckému svazu, aby prostřednictvím Sportovní agentury vyjednali umožnění konání tréninků ve vnitřních bazénech stejně jako v okolních státech. Bedlivě sledujeme veškeré vládní opatření a jsme připraveni ihned tréninky obnovit. Ať už ve vodě nebo na suchu a uděláme vše, abychom dětem návrat zpříjemnili. Situace je nyní ohledně sportovních aktivit na bodě mrazu jednak ve sportovních klubech i školách, kde je zakázána sportovní činnost, a to bohužel i v distanční výuce. Je to krok zpátky a byla by škoda, aby děti o pohyb přestaly mít zájem. Pohyb a sportování je pro lidský organismus velice důležitý. Velká prosba směrem k vám rodičům. Choďte s nimi do přírody na čerstvý vzduch, dopřejte jim dostatek pohybu a vymýšlejte různé fyzické aktivity.

TS: Rodičové, buďte, prosím, trpěliví a sportujte s dětmi, jak to jen jde. Na situaci bez pohybových aktivit a zaběhlých návyků se v dětském věku lehce zvyká. My na oplátku slibujeme, že až dojde k rozvolnění a budeme opět moct trénovat, uděláme maximum pro bezproblémový návrat ke sportování.

Určitě mnoho rodičů a hráčů zajímá, jak to v této sezóně bude s příspěvky, které se platily na začátku sezóny. Máte již nějaké bližší informace?

TL: Pololetní příspěvek nepokrývá finanční náklady na činnost oddílu. Jedná se o zajištění členství v našem oddíle a přednost před těmi, které jsme do oddílu nemohli již z kapacitních důvodů přijmout. V loňském roce na jaře jsme operativně reagovali na dvouměsíční zavření bazénů a nabídli jsme náhradu tréninků na měsíce červenec a srpen tak, abychom splnili objem tréninkových dnů. Nyní jsou bazény od listopadu zavřené. Tedy polovinu pololetí. Čekáme, kdy se opět otevřou a podle toho budeme reagovat reciprocitou.

TS: Dostali jsem od svazu instrukce a rady, jak postupovat. Tímto prosíme všechny členy, kteří neuhradili příspěvky za první pololetí, aby tak učinili a srovnali jsme první část sezóny, která byla neúplná. V druhé polovině se zatím nic platit nebude. Podle toho, jak a kdy skončí letošní sezóna, budeme řešit případnou druhou platbu či nějaké vyrovnání v rámci prvního pololetí.

Plánují se podle situace (na jaře, v létě) nějaké aktivity, na které by se mohli naši členové těšit? 

TL: Aktivity našeho oddílu vždy byly zaměřené na trénink, víkendové kempy, soustředění, interní závody, akce pro děti i pro dospělé a vytvářet komunitu. Jakmile situace dovolí, jsme připraveni a strašně rádi je všechny opět rozjedeme.

Máte pro členy klubu nějaký vzkaz na závěr?

TL: Oddíl žije, i když teď musí spát. Těšíme se, až to opět společně rozjedeme.

TS: Makejte na sobě a nevzdávejte to. Těšíme se na brzké setkání!